Hışır poşet modelleri, satın alınan yiyecek ve malların güvenli ve konforlu bir şekilde taşınmasını garanti etmek için tasarlanmıştır. Kararlı ve güvenli olmalılar. Boyutlarına ve kapasitelerine bağlı olarak, farklı yüklere dayanmak zorundalar. Malzemeye bağlı olarak, çörek, ekmek veya süpermarketlerde litrelerce meşrubatı taşıyabilmelidirler. Her market poşeti er alışveriş kriterlerini karşılamak zorundadır.

Hışır Poşet Nasıl Olmalıdır?

Tam olarak olmasını istemediğimiz şey. Yolun karşısına geçerken yırtılan ve tüm alışverişin yerlere saçılmasına sebep olan hışır poşet çeşitleridir. Bu sebeple ürünlere su testi yapmaktayız. Böylelikle sızdırmazlığını ve taşıma gücünü test etmiş oluruz. Alışveriş poşetleri güvenli taşımayı sağlamalı ve istikrarlı olmalıdır. Yan duvarlar ne kadar kalın olursa, alışveriş çantası da o kadar yırtılmaya karşı dayanıklı olur.

Tek bir hışır poşet en az 100 defaya kadar kullanılabilir. Bunlar gereklilikler. Bunlar karşılanamazsa, poşetçi ürünlerinin piyasada kabulünü zorlaştırmaktadır. Ancak, bu sadece klasik alışveriş çantalarımız için geçerlidir, ancak meyve ve sebzelerin paketli olduğu ‘hafif’ plastik torbalar için geçerli değildir. Hışır poşetlerin estetik görünümü ve tasarımları da oldukça önemli ve atlanılmaması gereken bir konudur. Akılda kalıcılık reklamın hedefe ulaşması için gerekli bir unsurdur.

Hışır Poşet Fiyatları

Deneyimlerimize ve gözlemlerimize dayanarak firmalar tarafından talep edilen hışır poşetlerin toptan siparişi fiyatları düşürmektedir. Burada maliyetler kesinlikle satın alma kararı için belirleyici bir kriterdir. Toptan poşet ham maddesi alımlarımız ve piyasayı yakından takip etmemiz sebebi ile ekonomik ve bütçe dostu fiyatlar sunabilmekteyiz. Bununla birlikte kaliteden ödün vermemekte değerli metriklerden bir tanesidir. Hışır poşet fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi de gereksiz büyüklükteki hışır poşetlerin ebatlarını küçültmektir. Böylelikle gereksiz israfın önüne geçiyor ve poşetlerin daha uzun sürede tüketilmesine vesile oluyoruz.

Hışır poşet çeşitlerinin piyasaya sürülmesiyle, bununla ilgili siyasi ve ekolojik tartışma aynı zamanda Avrupa’ya getirildi. Plastik hışır poşetlerin süpermarketlerde ücretli hale gelmesi yirmi yıl sürdü.
Tek kullanımlık hışır poşet modellerine çeşitli alternatifler defalarca kendini kanıtlamaya çalışsa da çokta başarılı olamadılar. Bu tür alternatifler alışveriş ağları, bez torbalar, alışveriş sepetleri veya biyoplastik torbalardır.

Hışır Poşet İmalatı

Hışır poşet imalatı oldukça uzun süren bir süreçtir. Hdpe adı verilen yüksek yoğunluklu polietilen plastik granüller eritilerek üretilir. İstenilen ebatta, renkte ve kalınlıkta üretilebilir. Taşınacak olan malzemenin özelliğine göre ham madde karışımı yapılır ve fiyatlar kaliteye göre değişir. Küçük orta ve büyük boy hışır poşet imalatında kilodaki adet miktarına dikkat etmek gerekmektedir.

Günümüzde yenilenebilir hammadde, polilaktik asit veya mısır veya patates nişastasından yapılmış market poşetleri bile mevcuttur. Normal plastik alışveriş poşetleri ile aynı nitelikleri ve ürün özelliklerini karşılarlar.

Polietilen market poşetlerinin ücretsiz bir ek olmaması, Almanya ve Avrupa’da birkaç yıldır standart haline geldi. Gereksiz atıklara karşı ekolojistler için bir zafer olarak görülmektedir.

Geçmişte, alışveriş için tartışmasız bir plastik taşıyıcı çanta vardı. Bugün, bu dikkate alınması gereken bir şeydir. Bu, israf tüketimine ve plastik alışveriş poşetlerinin düşüncesizce kullanımına son veriyor. Satışlar o zamandan beri istikrarlı bir şekilde azaldı. Bu arada Almanya, Avrupa karşılaştırmalarında ön sıralarda yer alıyor. 2016’da nihayet resmileşti: plastik alışveriş poşeti artık satın almaya ek olarak ücretsiz olarak verilmeyebilir. Şirketler hemen tepki gösterdi.

Şimdi çevre dostu alışveriş çantası ile ilgili tartışmada yeni bir vurgu geliyor: dünyanın ilk eyaletleri genellikle plastik poşet kullanımını yasaklıyor. Hindistan buradaki en büyük öncülerden biridir. Alışveriş için tüm plastik torbalar, örnek ve trend belirleyici bir yol olarak Hintlilerin hayatından sürmektedir. Kendilerine bunda başarılar diliyoruz.